top of page
  • Zdjęcie autoraPiotr Czajkowski

Wielkie Otwarcie Szachowej Ligi Biznesu SGH!


28.10.2024 r.Szachowa Liga Biznesu SGH rozpoczęła się wydarzeniem, które na długo pozostanie w naszej pamięci. Ceremonia otwarcia stała się areną nie tylko dla mistrzów szachowych, ale również dla znaczących postaci ze świata nauki, biznesu i sportu.W otwarciu wzięło udział ponad 100 osób, zagrały 22 drużyny. Gościliśmy JM Rektora SGH, Profesora Piotr Wachowiak, Prezesa Polskiego Związku Szachowego, Arcymistrza Radosław Jedynak, oraz Panią Dyrektor Klubu Partnerów, Patrycja Dutkiewicz


Zakończyliśmy ten wyjątkowy dzień Symultaną ze Zbigniew Pakleza.


To niesamowite, jak Szachowa Liga Biznesu SGH zdobywa coraz większą popularność i przyciąga tak dużą liczbę uczestników. Dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami i włączyli się w tę pasjonującą rywalizację szachową.


Szczególnie gratulujemy drużynie Wojska Polskiego, Bank Millennium oraz Samsung Electronics Polska, które zdobyły podium tej rundy. Trzymamy również kciuki za pozostałe drużyny.


Inspirujące Przemówienia


Wydarzenie rozpoczęło się od przemówienia Rektora SGH, Profesora Piotra Wachowiaka. Jego słowa podkreślały znaczenie strategicznego myślenia i ducha rywalizacji, które szachy idealnie odzwierciedlają. Profesor Wachowiak nie tylko wyraził swoją dumę z organizacji takiego wydarzenia w murach SGH, ale także zaznaczył jak szachy wspierają rozwój umiejętności analitycznych, tak ważnych w świecie biznesu. Dodał także, iż ma nadzieję, że „Szachowa Liga Biznesu SGH to projekt na lata, a nawet na dekady”.


Następnie głos zabrał Prezes Polskiego Związku Szachowego, Arcymistrz Radosław Jedynak. Jego przemówienie było hołdem dla szachowej tradycji i jej wpływu na kształtowanie charakteru. Podkreślił również, jak ważna jest promocja szachów wśród młodych talentów oraz w środowisku biznesowym.


Pani Dyrektor Klubu Partnerów, Patrycja Dutkiewicz, w swoim wystąpieniu skupiła się na aspekcie współpracy i partnerstwa. Mówiła o tym, jak ważna jest wymiana doświadczeń między różnymi sektorami i jak szachy mogą być platformą do budowania tych relacji.


Na zakończenie, Rafał Szarzyński, szef sprzedaży Sharp, wzbogacił wydarzenie o perspektywę biznesową. Jego przemówienie było pochwałą dla strategicznego myślenia oraz innowacji, które są kluczowe zarówno w szachach, jak i w biznesie. Podkreślił, jak ważna jest współpraca między różnymi branżami, aby osiągnąć wspólny sukces.


Dalsza część wydarzenia


Po oficjalnym otwarciu, uczestnicy mieli okazję do wymiany doświadczeń, nawiązywania nowych kontaktów oraz oczywiście do dalszej gry w szachy. Był to początek serii emocjonujących spotkań, które mają na celu nie tylko rywalizację, ale również integrację środowiska akademickiego, biznesowego i szachowego.


Rozgrywki


W zmaganiach wzięły udział 22 drużyny. Wyniki są dostępne w portalu chessarbiter.Szachiści grają w dużej sali w bibliotece
Inauguracyjna runda Szachowej Ligi Biznesu SGH


Zakończenie


Po zakończeniu części turniejowej odbył się turniej blitza - szachów błyskawicznych.


Szachiści grają w eleganckim budynku
Turniej blitza na Inauguracji SLB SGH


Szachista gra w szachy symultanę w SGH
Symultana Arcymistrza Zbigniewa Paklezy

Ostatnią atrakcją była symultana popularnego arcymistrza, streamera i youtubera Zbigniewa Paklezy. Niestety, nikomu nie udało się pokonać arcymistrza, choć padły 2 wyniki remisowe.Zachęcamy do śledzenia naszego bloga, gdzie będziemy relacjonować kolejne wydarzenia i podzielimy się z Wami najnowszymi informacjami!Pozdrawiamy,

Zespół Szachowej Ligi Biznesu SGH

30 wyświetleń1 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

1 commentaire

Noté 0 étoile sur 5.
Pas encore de note

Ajouter une note
Invité
22 janv.
Noté 5 étoiles sur 5.

Było świetnie! Mam nadzieję, że projekt się rozwinie :)

J'aime
bottom of page