top of page
  • Zdjęcie autoraPiotr Czajkowski

Wiosenna Inauguracja Szachowej Ligi Biznesu SGH 2024 – Relacja z Wydarzenia

Zaktualizowano: 26 lut

W sobotę, 24 lutego 2024 roku, mieliśmy zaszczyt rozpocząć kolejny sezon Szachowej Ligi Biznesu SGH, wydarzenia, które łączy pasję do szachów z możliwościami budowania wartościowych relacji biznesowych. Tego dnia Szkoła Główna Handlowa w Warszawie stała się areną zdrowej rywalizacji i miejscem spotkań liderów rynku z różnych branż.

Otwarcie i Powitanie

Inauguracyjny zjazd rozpoczął się punktualnie o 10:00 od uroczystego otwarcia, w którym wzięli udział nie tylko uczestnicy ligi, ale także znamienici goście. Wśród mówców znaleźli się: • Prezes Fundacji Polskie Szachy Piotr Czajkowski (PL)

• JM Rektor SGH prof. Piotr Wachowiak (PL) • Prezes PZSzach arc. Radosław Jedynak (PL)

• Sekretarz Generalny Międzynarodowej Federacji Szachowej Łukasz Turlej  (PL) • I Sekretarz Ambasady Ukrainy w RP, Mikołaj Granowski (PL)

• Dyrektor Centrum Współpracy z Biznesem Patrycja Dutkiewicz (PL)

• Paulo Moreira, Sharp (ENG)

• Adrian Zwoliński, Konfederacja Lewiatan (PL)


W tym dniu przypadła smutna rocznica rosyjskiej agresji na Ukrainie. Rektor SGH prof. Piotr Wachowiak poprosił zebranych o uczczenie minutą ciszy pamięci poległych w obronie Ukrainy.


Podkreślona została rola szachów w kształtowaniu umiejętności strategicznego myślenia oraz ich znaczenie w świecie biznesu.

Rozgrywki i Integracja

Po inspirujących przemówieniach przyszedł czas na to, co w Szachowej Lidze Biznesu SGH najważniejsze – rozgrywki. W programie pierwszego dnia znalazły się cztery rundy, które rozpoczęły się o godzinie 11:00. Zawodnicy, podzieleni na drużyny reprezentujące różne firmy i instytucje, zmierzyli się na szachownicach, wykazując się nie tylko znajomością strategii, ale również umiejętnością pracy zespołowej.


Wykład Biznesowy

Wyjątkowym punktem programu było wystąpienie Karola Nowalskiego na temat "Wdrażania AI w biznesie i życiu prywatnym", które odbyło się o godzinie 14:00. Prezentacja ta dostarczyła cennych wskazówek, jak nowoczesne technologie mogą wspierać rozwój firmy oraz poprawiać jakość życia.


Zakończenie

Inauguracja zakończyła się o 14:30, ale to tylko początek emocji związanych z wiosennym sezonem Szachowej Ligi Biznesu SGH. Pierwszy dzień dostarczył niezapomnianych wrażeń, a zawodnicy już z niecierpliwością oczekują na kolejne rundy.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom, gościom oraz partnerom za udział w inauguracyjnym zjeździe i już teraz zapraszamy na następne spotkania, które z pewnością dostarczą równie dużo emocji i okazji do rozwoju. Śledźcie naszą stronę i media społecznościowe, aby być na bieżąco z nadchodzącymi wydarzeniami!Galeria zdjęć